1خورده هنر. بافت6ضلعی به اندازه دلخواه!

سلااام به همگی. بذارید1خورده هنرمند باشم! اگر نجنبم مدل هایی که با اونهمه ماجرا یادشون گرفتم فراموشم میشه و واااییی خخخ! بیخیال که داره دیرم میشه و مدیر گل واسه خاطر اینکه امسال روی خط توقعاتش راه نرفتم از دستم حرصیه و به مجازاتش تعطیلم نکرده. بیخیال که امروز زمان هنرمندی نیست چون1شنبه هست و باید تا شنبه منتظر بشم و نمیشم. بیخیال اینکه جز خودم هیچ کسی از این توضیح بافتنم سر در نمیاره خخخ. فقط خودم رو عشقه! باز هم خخخ! بی خودی چشم در نیار خیالم نیست دلم می خواد بخندم به تو چه! اصلا حالا که این مدلیه از حرص تو هم شده خخخ خخخ خخخ خخخ خخخ و باز هم خخخ!
خوب بسه دیرم میشه باید بپرم برم تا10ونیم اونجا ول بگردم بعدش برگردم خونه!
حس هست ولی زمان طول دادن و مسخره بازی ندارم پس فقط هنر و بس.
با4-1که آشنا بودیم. باهاش جعبه و سگ و1عالمه چیز می شد بافت. حالا نوبتی هم باشه نوبت عشقم ستاره هست. ولی راه آسون تر اینه که اول بافت6ضلعی رو بلد باشیم تا بعدش بریم سراغ ستاره بازی. آخ جون! نمی دونم واسه چی این ستاره کوفتی رو اینهمه دوستش دارم. یعنی1جور عجیبی از بافتنش خوشم میاد! شکلک بی شکلک خوب دوست دارم چیه مگه! عه! خوب ولش کن هرچی میگی خودتی. بریم6ضلعی.
با4-1نمیشه ستاره و6ضلعی و لوزی ببافیم. باید گل هامون6-2باشن.
بافت6ضلعی چند تا راه داره و از اونجایی که من بسیااار تنبل و آسون طلب هستم، پس آسون ترین راه!
باید از وسطش شروع کنیم.
اول5تا داخل نخ و ششمی مشترک،
بعدش4تا داخل نخ دست راستی و پنجمی مشترک و البته1دونه از بغل و با نخ دست چپی،
حالا2تا داخل نخ هستش پس3تا داخل نخ دست راستی و چهارمی مشترک و1دونه با نخ دست چپی مشترک از بغل،
باز هم2تا داخل نخ موجوده، حالا دوباره3تا داخل نخ دست راستی و چهارمی مشترک و1دونه با نخ دست چپی از بغل،
این مدل نوشتنم به درد خودم می خوره، بخوره وسط ملاجم، آخ دردم گرفت، بیخیال ولش کن،
الان چی داریم1دونه لوزیه کوچولو. باید این لوزی رو تبدیلش کنیم به6ضلعی.
الان2تا داخل نخ داریم و باید دور لوزی رو با همین6-2ادامه بدیم. پس3تا داخل نخ، چهارمی مشترک، یکی از بغل. همین طوری ادامه میدیم تا1دور تکمیل بشه و برسیم به اول دوری که ازش شروع کرده بودیم و طبق معمول دونه اول از گل اول رو هم بعد از اون مشترک از زیر می گیریم. حالا3تا داخل نخ داریم پس2تا داخل نخ و سومی مشترک. دورمون تموم شد. چه6ضلعیه خوشگلی! ولی این خیلی کوچیکه واسه بزرگ تر کردنش باید دورش رو6-2ببافیم تاااا هرچی دلمون می خواد.
با مشترک آخری که از دور پایین داشتیم و مشترکی که اومدیم بالا و از گل بغلی گرفتیم حالا2تا داخل نخ داریم. پس3تا داخل نخ و چهارمی مشترک و2تا مشترک از بغل. نه بابا اشتباه نکردم2تا مشترک از بغل. درسته بابا درست گفتم2تا از بغل باید باشه2تاااا!
ما روی لبه های6ضلعی داریم راه میریم. این6ضلعی6تا گوشه داره. گل هامون روی ضلع ها2تا داخل نخ و سومی مشترک و2تا مشترک از زیره ولی به گوشه ها که می رسیم، زمانی که به شروع ضلع بعدی پیچیدیم، به جای2تا مشترک از بغل1دونه مشترک از بغل می گیریم و به جای3تا داخل نخ4تا داخل نخ می فرستیم که چهارمی مشترکه و بعدش2تا مشترک از بغل و دوباره به ترتیب قبلی تا آخر ضلع و باز گوشه و باز همون طوری.
همین شکلی پیش میریم تا1دورمون کامل میشه و می بینیم که با تکمیل هر1دور6ضلعیمون از هر6طرف اندازه1گل پهن تر میشه.
این قدر میریم تا به اندازه دلخواه برسیم. حالا6ضلعیمون بزرگ شده و میشه همین1رومیزی یا1زیر گلدونی یا1زیر لیوانی یا هر چیز دیگه ای که دلمون می خواد ازش در بیاریم باشه. و اگر بخواییم ازش ستاره درست کنیم باید بریم سراغ پره هاش. یعنی6طرف6ضلعیمون رو اگر پره بزنیم1ستاره6پر ازش درست میشه.
از اینکه نوشتم جز خودم طنابنده ای سر در نمیاره. آهان تکراریه اون بالا2دفعه دیگه گفته بودمش یادم رفت خوب بیخیال پاکش نمی کنم دلم می خواد این مدلی باشه تا چشمت درآد! داشتم می گفتم از این خرچنگ سوسکی ها کسی مهره بافتن یاد نمی گیره جز خودم. خوب بیخیال من هم واسه خودم نوشتمش خخخ شکلک بدجنسی. ولی جدی این مال خودمه واسه احتیاط که اگر زمانی1گوشه کار از خاطرم رفت بتونم با1راهنماییه کوچیک به یاد بیارمش. با1راهنماییه کوچیک شبیه همین اراجیفی که اینجا نوشتم. اما اگر بخوام جایی به کسی بدمش که به کارش بیاد باید حتما ویرایش بشه و توضیحاتم رو اصلاحش کنم که مشخص باشه چی پروندم.
فعلا همین رومیزیه6ضلعی رو میرم پهنش می کنم روی میز عسلیه کنار دستم تا دفعه آینده که بیام و پره هاش رو بزنم که تنوع دکور هم بشه. چه قدر من چیز میگم حوصلهم سر رفت. پس فعلا رفتم1خورده واسه خاطر سبکیه خاطر نق به جهان و مافیها بزنم تا بعد.
ایام به کام!

اولین کسی باشید که این پست را میپسندد.

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال و , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

6 دیدگاه دربارهٔ «1خورده هنر. بافت6ضلعی به اندازه دلخواه!»

 1. ابراهیم می‌گوید:

  سلام پریسا اینای که تو گفتی یعنی چه!!

  • پریسا می‌گوید:

   سلام ابراهیم این هایی که گفتم رو خودم خیلی نفهمیدم یعنی چه خخخ! نخیر دروغ گفتم خیلی هم فهمیدم فقط نمیگم که تو بمونی وسط خماریش باز هم خخخ! تا تو باشی داخل محله ملت رو به شورش بالشتی بر علیهم تشویق نکنی!

 2. حسین آگاهی می‌گوید:

  سلام.
  فعلاً که مونده مروارید هام رو بخرم من سر حرفم هستم فقط نمی دونم چه زمانی بتونم این کار رو انجام بدم.
  چون فعلاً که ارشد جون نمیذاره بعد هم وکالت جونی نمیذاره و بعدش هم نمی دونم چی قراره نذاره ولی به هر صورت من میخوام این کار رو انجام بدم و کاری هم ندارم دخترونه باشه یا پسرونه شک نکنید وقتی انجامش بدم سؤال بارون خواهید شد پس سعی کنید منظم مرتب و دقیق بنویسید که سؤال های کمتری برای من پیش بیاد.

  • ابراهیم می‌گوید:

   سلام آقای آگاهی
   من خیلی وقتا میام نوشته های شما رو میخونم
   اونجا نشد تشکر کنم اینجا ازتون تشکر میکنم
   همیشه شاد باشید

  • پریسا می‌گوید:

   سلام دوست من. خخخ نمی دونم شاید واقعا زمان اجازه بده امتحانش کنید ولی اوخ خدا خخخ معذرت می خوام1دفعه1آقا خواست امتحانش کنه اطرافیانمون از بس سر به سرش گذاشتن کم مونده بود من به جاش گریهم بگیره ولی اون خیالش نبود و می گفت می خوام حس کنم چه مدل حسیه که تو ازش آرامش می گیری. البته ایشون موفق شد ولی بعدش که خواست چشم بسته انجامش بده خخخ وایی خخخ! ببخشید دست خودم نیست. امتیاز بدون دید کار کردن مال خودمونه و به این سادگی نصیب کسی نمیشه. باید بجنبم1خورده هنر های بعدی رو بذارم به جای کار های مسخره ای که نباید انجام بدم و میدم. هر زمان خواستید هر مدلی تونستم در خدمتم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ معادله ی امنیتی را در کادر بنویسید. *