1خورده هنر. بافت سگ بخش5

سلام به همگی.
بچه ها از هاپو خان چه خبر؟ مال من4تا پا داره شما چه طور؟
حالا دمش مونده و سرش.
از اونجایی که تصمیم گرفتم داخل این مدل پست ها کمتر متفرقه بپرونم، چه تصمیم سختی، از اجراش هیچ خوشم نمیاد، اصلا شیطونه میگه اجراش نکنم، یعنی چی مگه جایی ثبت شده چی میشه اگر این تصمیمه به وسیله خودم نقض بشه، ای بابا باز سوزنم گیر کردش!
ولش کن اصلا نفهمیدم چی شد بریم سراغ دم سگمون بابا نخواستیم!
بچه ها ما تا اینجا1تنه داریم با4تا پا. خاطرتون هست که این شکل ما1طرفش یعنی درست بخش بالای4تا پاش1لبه باریک باز بود که جای گردن سگه هست.
درست عرض مقابل این لبه باز رو انتخاب می کنیم. یعنی درست رو به روی جای گردن رو.
روی این عرض مستطیل رو با سر انگشت لمس می کنیم. از اول عرض تا آخرش. می بینیم که3تا دونه برآمده زیر انگشت هامون حس میشه. اگر گفتید واسه چی؟ آفرین خودم واسه اینکه مربعی که از همون اول بافت سگ رو ازش شروع کردیم3در3بود. خودم رو تشویق! اول صبحی آب زرشک سر کشیدنم نمیادش چیکار کنم آیا؟ خوب جایزهم رو عوض می کنم. آب زرشکه پس انداز میشه واسه دفعه بعدی و من به خودم1نمی دونم چیچی جایزه میدم و حالش رو می برم. دیوونه هم خودتی!
داشتیم دم می بافتیم واسه این سگ بیچاره بی دم!
روی عرض مستطیل3تا دونه برآمده داشتیم. دونه وسطی رو در نظر می گیریم. گلش رو لمس می کنیم و می بینیم که این دونه نوک1گل4-1هست که به صورت لوزی داخل مستطیل ما بافته شده. توجه اینکه تمام گل های4-1روی مستطیل های ما به صورت لوزی های کوچولو لمس میشن.
پس درست رو به روی جای گردن، ما3تا لوزیه کوچولو داریم. اولی و دومی رو بیخیال. لوزیه وسطی رو، همونی که دونه وسطی از اون3تا که لمس کردیم نوکشه رو انتخاب می کنیم و روی این لوزی2ردیف4-1می بافیم شبیه پا که زیر تنه سگ بافتیم.
بعد از اینکه2ردیف رو بافتیم، نوبت انحنای دمشه. نخ هامون رو طوری از دونه ها رد می کنیم که برسیم به ضلع داخلیه این ستونی که روی پشت هاپومون بافتیم. یعنی می رسیم به ضلعی که طرف داخل مستطیل و طرف گردنشه.
جفت نخ ها رو طوری رد می کنیم که1دونه از بالا ترین لوزیه این ضلع داخل نخ باشه و روی این لوزی رو افقی2ردیف4-1می بافیم. من سر دمش رو سیاه زدم. طلایی هم زدم. شما ها هر رنگی دلتون می خواد بزنید. روشش هم شبیه روش رنگی کردن نوک پا ها هست.
این هم از دم. حالا سر!
منتظری چی بگم باشه بعدا الان من دم نبافتم هنوز. این انصاف نیست من هنوز1دونه از چند تا چیزی که این هفته شروع کرده بودم رو نبافتم شما ها1هاپو کامل کنید! اوهوکی!
حالا آب زرشک دلم می خواد برم سر بکشم که الان حسابی می چسبه. کنار کنار نمیدم مال خودمه.
تا دفعه بعد و ادامه ماجرای هاپو، ایام به کامتون!

اولین کسی باشید که این پست را میپسندد.

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال و , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ معادله ی امنیتی را در کادر بنویسید. *