از گوشی به سیستم، بدون سیم! آخ جون!

سلام سلاااام سلام به همگی. چیه مگه تا الان دیوونه ندیدید؟ خوب ببینید بابا اینجام. این چشم ها مال کیه در اومده افتاده این وسط؟ بیا بگیر لازمت میشه. ای بابا!
زندگی همینه دیگه. گاهی سیاه گاهی سفید. البته اگر بگم الان واسه من سفیده نه راست گفتم نه دروغ. فقط من سعی می کنم که همیشه شبیه2شب پیش که اومده بودم اینجا نق می زدم نباشم. تا زورم برسه این شکلی میام زمان هایی هم اون شکلی میام خلاصه من میام.
بیخیال بچه ها1چیزی گیر آوردم به خودم خیلی شدید حال داد گفتم بیارم شاید شما هم نصف من خوشتون بیاد.
میگم چه مدلی فایل هاتون رو از گوشی های اندروید کپی می زنید توی کامپیوتر یا با سیستمتون میرید توی گوشی هاتون گردش و از این چیز ها؟ من تا الان با سیم یو اس پی به سیستم وصل می شدم و اگر سیم نبود باید آدامس می جویدم. ولی الان دیگه نه سیم می خوام نه آدامس. خلاصه اینکه1نرم افزار گیر آوردم که میشه باهاش بدون سیم کامپیوترم و گوشیم رو به هم اتصال بدم و کلی بهم خوش بگذره.
اسمش سافت ور دیتا کیبل هست. خوب انگلیسیش رو بلد نیستم الان باید به روم بیارید؟ شکلک اخم وا رفته که زود باز میشه.
خوب بذار ببینم چیکار می تونم کنم.
software data cable.
به نظرم این طوری بهتر شد. بریم بقیهش رو.
مواد مورد نیاز
گوشی اندرویدی1عدد. سیستم کامپیوتر اعم از لپتاب یا دسک تاب به دلخواه1عدد. اینترنت برای اتصال1مدم وایفای.
داخل پرانتز، من بلد نیستم گوشیم رو وایفای کنم اینه که به وایفای خونه متصل شدم و انجامش دادم و هنوز نمی دونم اگر گوشیم وایفای بشه این اتصال به مدم خونگی لازمه یا نه. پس همون مدلی که خودم بلدم اینجا میگم و آگاه تر ها ببخشن آگاه تر های فردا ها هم باز ببخشن. پرانتز بسته.
خوب کجا بودیم؟ آهان!
طرز تهیه چیز ببخشید طرز کار
اول نرم افزاره رو بگیرید به گوشی منتقل و نصبش کنید.
بعدش واردش بشید.
اگر پیام آپدیت اومد بزنید که بشه. اگر پیام آپدیت نیومد وارد منو بشید.
ورود به منوی برنامه با زدن کلیدی انجام میشه که تالک بک این شکلی می خوندش:
دکمه open navigation.
این دکمه رو بزنید برید داخل منو.
بعدش کانکت پی سی رو بزنید.
connect pc.
دیدید انگلیسی هم بلدم بنویسم؟ شکلک اعتماد به نفس بچه هایی که تازه یاد گرفتن دماغشون رو بکشن بالا.
بعدش برید پایین تا برسید به استارت سرویس و بزنیدش. چیز یعنی لمسش کنید. بابا بزنید این کلید رو!
start service.
داخل پرانتز:
بچه ها تا زمانی که نرم افزار واسه من آپدیت نشده بود این کلید رو تالک بک نمی خوند و فقط1دیلینگ می کرد که من از روی مکانش و گزینه بالاییش می فهمیدم بهش رسیدم و باید بزنمش. گزینه بالای این کلید هم1عبارت به نظرم طولانی بود و هست که با please شروع میشه. کاش اشتباه نگفته باشم.
پرانتز بسته.
خوب کجا بودیم؟ آهان start service.
بعدش برید پایین تا برسید به1آدرس که اولش با اف تی پی شروع میشه.
بعدش کل اون آدرس رو از اولش تا آخرش بگیرید.
بعدش برید داخل مای کامپیوتر سیستمتون و اگر مثل من ویندوز7دارید کلید اف4رو بزنید و توی اون بخش آدرس که میاد هرچی هست رو پاک کنید و این آدرسه که از توی گوشیتون گرفتید رو بنویسید اونجا توی سیستم.
بعدش اینتر بزنید.
بعدش با جهتنما روی پوشه ها راه برید و تعجب کنید و کلافه بشید چون در این بخش از ماجرا به1عالمه پوشه های عجیب و غریب رسیدید. این ها پوشه های گوشیتون هستن. یوهو!
من توی سیستمم با زدن کلید s رفتم روی storage و واردش شدم و اونجا هم با زدن کلید e پوشه ای به نام emulated رو پیدا کردم و باز هم واردش شدم و پوشه0رو باز کردم. تمام گوشیم داخلش بود. کپی کردم، پیست کردم، حذف کردم، برداشتم، گذاشتم، خلاصه خوش گذشت بهم حسابی.
تا زمانی که این نرم افزار روی گوشیمون بازه این ارتباط برقراره و هر زمان خواستیم ببندیمش، باید بریم روی کلید stop service ضربه بزنیم. ازمون می پرسه مطمئنید؟ کنسل داره و yes که ما باید تأیید کنیم بعدش هم بک بزنیم و از نرم افزار بریم بیرون.
دفعه بعد دیگه لازم نیست آدرس اف تی پی رو بنویسیم.
نرم افزار روشن، start service، داخل مای کامپیوتر در بخش آدرس بار1دونه اف یا با جهتنما1خورده بالا و پایین، روی آدرس قبلی که1بار برای ورود به گوشی در سیستم نوشتیم اینتر و ورود به گوشی و خوش باشید.
وایی چه حرف زدم ها! ای کاش به دردتون بخوره! آخه توضیحات من1خورده چیزه. یعنی اینه. یعنی سر و ته نداشت. به جان خودم بهتر بلد نیستم ببخشید دیگه. آخه من که از این پست های تخصصی بلد نیستم بزنم. این2تا آخری رو دیدم خودم از مواردش استفاده کردم و لذت بردم گفتم اینجا هم بزنم بلکه1کسی جز خودم هم بیاد و بگیره و لذت هم ببره. امیدوارم لذت استفادهش این قدر باشه که توضیحات افتضاح تر از افتضاحم بهم بخشیده بشه.
بچه ها! زندگی قشنگه. مخصوصا لحظه های بعد از توفانش. آخ چه بهشتیه لحظه هایی که توفان1التهاب بسیار وحشتناک رو رد می کنیم و خدایا به تمام دل های ملتهب امشب پایان شیرین و آرام التهابشون رو بده! یکیش هم دل خودم و خونواده ملتهب و بسیار منتظرم.
ایام به کام

2 نفر این پست را پسندیدند.

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

10 دیدگاه دربارهٔ «از گوشی به سیستم، بدون سیم! آخ جون!»

 1. رضا می‌گوید:

  سلااااام
  خوب بود هم توضیحتون خیلی آآآآآآآآلی

  با نرمافسار به نام ای اس فایل اکس پلورر هم میشه این کار رو کرد
  برای تبدیل گوشی به وای فا هم باید به روش زیر عمل کرد البته شاید یزره گزینهاش روی گوشی های مختلف فرق کنه روی گوشیمن که نوت 3 هست باید این کار رو کرد
  اول وارد تنزیمات میشیم و بعد تب عتسالات رو باز میکنیم که اکسر معقه ها خودش وقتی وارد تنزیمات میشیم بازه بعدش وارد شبکه های بیشتر میشیم و بعد وارد اعتسال قابل همل و بعدش وای فای قابل همل و بعد بعد که وارد دش شدید یه سوییچ داره میزنید و تمام
  ببخشید که تولانی شد و خیلی هم خوب توضیح ندادم شرمندم
  پست خوبی بود آآآآلی بود
  منتظر پستهای بعدی هستم زود بزنید
  فعلن بای

  • پریسا می‌گوید:

   سلام رضا خوبی؟ جدی توضیحاتم قابل سر در آوردنه؟ خخخ! این نرم افزاره که گفتی رو نمی شناسمش. اینکه اینجا نوشتم رو هم نمی شناختم از1دوست خیلی عزیز گرفتم. وای فای هم، رضااا بلد نیستمش رفتم توی گوشیم اون چیز ها که گفتی رو نصفش رو پیدا کردم نصفش رو پیدا نکردم اسم هاشون با هم فرق داشت گیر کردم وسطش ترسیدم خرابکاری کنم در رفتم اومدم بیرون. خخخ.
   ممنونم از حضورت.
   شاد باشی.

 2. یکی می‌گوید:

  توضیح دادنای تو ک بد نیسش ک چرا همش میگی بدن. جدی من قشنگ اوکی میشم توضیحاتو میخونم دیگه بخودت و توضیحات اینریختی نگو. جالبه من هنو نمیدونم شما با چیا میتونین کار کنین الان این پست آخریاتو میبینم کلی تعجبیم. ازینچیزا بازم گیراوردی بازم اینجا بزن من بخونم قیافم شبی تعجب شه. پریسا اون ایمیلیم ک زدی بمن پستش کن بزن اینجا چه عیبی داره. خیلیم خوبه روفرم میای بعدش. هی اینطرفا باش چیزمیز بنویس از خودت و این هفتت و اوضا احوال خونواده و اون جیگیل عشقی و نتیجه آزمایشاش بیا بگو اینجام نمیگی بخودم ایمیل کن بیبینم آخرش چی شد دلواپسم. پریسا اومدیا

  • پریسا می‌گوید:

   سلام یکی. آخ یکی جیگیلک من عمرم رو گرفت تموم شدم یکی. اگر بدونی چه هفته ای داشتیم همه خونواده! هنوز هم ملتهبیم ولی فعلا این بچه دردش کمه و ما التهابمون کمه ولی به خدا یکی هر لحظه که صدای تلفن میاد چنان از جا می پرم و می پریم که به نظرم دل خدا واسمون به مروت میاد. این بچه رو خیلی دوستش دارم یکی. به خدا حاضرم واسه بودنش بمیرم. راست میگم. این شب ها به خدا هم گفتم باز هم بهش میگم. خدا مهربونه. همه چیز رو درستش می کنه. آخر این ماجرا رو مثبت تمومش می کنه. من می دونم. من می دونم یکی. خدا جوابم نمی کنه من مطمئنم!
   یکی! دعا کن این درد عشقک منو ول کنه باشه؟ من این قدر تحملم زیاده یکی، اگر بدونی! کلی سفتم. اصلا ساخته شدم واسه اینکه دردم بیاد. به خدا هم همیشه این هفته ها دارم میگم. این درده اگر به جای اون بچه بیاد سراغ من کلی تحملش می کنم. کاملا آماده اینجام. فقط اون بچه دیگه بیمار نباشه من به جاش تا هر زمان که لازمه بیمار باقی می مونم. ببخش یکی اعصابم درد می کنه. دست خودم نیست معذرت. معذرت!
   توضیح های من. نمی دونم1دوست بسیار عزیز هم خوند و گفت خوب توضیح دادم. خودم همش حس می کنم توضیح دادن هام خوب نیست. شاید واسه اینکه بعضی چیز ها رو در شرایط غیر معمول که باشم نمی تونم درست انتقالشون بدم. حرف زدن یادم میره از شدت فشار اون شرایط. حالا خشم باشه یا استرس یا حرص یا درد. خلاصه که شکلک ذوق کردم از نظرات تو و رضا که گفتید توضیحاتم خوب بودن و البته از نظر اون دوست بسیار عزیز که اینجا نیومد و به خودم گفت. یکی! چرا من توی جواب کامنت های تو این قدر حرف می زنم؟ بزنم آیا؟
   ممنونم که هستی.
   ایام به کامت.

 3. پریسیما می‌گوید:

  سلام پریسا
  مرسی عزیزم خیلی هم خوب توضیح میدی خیلی هم خوب انگلیسی رو مینویسی شکسته نفسی نکن عزیزم.
  یه کم نگرانتم حد اقل اینورا بیشتر باش تا خیالم راحت باشه.
  پریسا از حال برادر زاده ت بنویس حتما خبرمون کن هر وقت هم مجاز شدیم بهت زنگ بزنیم یه خبر بدی زنگ میزنم باهات میحرفم.
  منتظر پستهای بعدی خبرهای بعدی و کلا همه چیز هستم.

  • پریسا می‌گوید:

   سلام پری سیمای عزیز. ممنونم عزیز بهم لطف داری. توضیحاتم هم قابل شما رو ندارن. خخخ. جدی کاش خوب باشن! توضیحاتم رو میگم. اگر2نفر هم ازشون سر در بیارن و یکیشون کارش راه بیفته من کلی خوش به حالم میشه.
   نگران نباش عزیز. زندگی همینه دیگه. بالا پایین و سیاه و سفیدش دیگه واسه تو و واسه من که دیگه بیگانه نیست! من دیگه عادت کردم. تو هم که دیگه نگم چه قدر با این ناهمواری ها آشنایی. هرچی خدا بخواد همون میشه. باز هم توکل. باز هم توکل.
   توکل به خودش.
   برادرزادم هم فعلا بین آزمایشگاه و بیمارستان و عکس و ام آر آی و بابل و بحث حرکت به سمت تهران می چرخه و دل من هم باهاش میره می چرخه. الان2شب شده که شکر خدا درد های وحشتناکش1خورده کمتر بودن و دیگه نصفه شب ها گرفتار اون تب افتضاحش نشد و دیروز واسه اولین بار توی این2هفته از شدت درد زمین رو گاز نمی گرفت. این2شب و1روز تازه شبیه چیزی شده بود که ما بهش میگیم1خورده آروم تر. ولی1عالمه دارو می خوره و هی می خوابه. جواب1سری آزمایش هاش هم باید شنبه بره بابل متخصص ببینه. فعلا به نظر من اول کمک خدا بعدش دارو های این متخصصه اوضاع رو واسه اون و واسه ما1خورده آروم تر کردن. کاش این آرامش پیش از توفان نباشه!
   طولانی شد ببخش. تقصیر خودته که پرسیدی خخخ. تجربه واسه عبرت گرفتنه. تو که دیگه باید بدونی من شبیه وراجی هستم. باز هم خخخ.
   مواظب خودت باش عزیز.
   ممنونم از حضورت.
   کامیاب باشی.

 4. حسین آگاهی می‌گوید:

  سلام.
  خیلی خوب توضیح دادید من این رو واقعاً می خواستم اون نرم افزار ایرانسلی ها دوستام می خواستند و من چون همراه اول دارم به کارم نمی اومد و برای اون ها متن پست شما رو فرستادم و کلی هم راضی بودند ولی این علاوه بر دیگران به درد خودم هم می خوره.
  قدم به قدم با توضیحات شما جلو رفتم و بدون اشکال کار انجام شد و این عالیه.
  برای برادرزاده تون هم خیلی خیلی دعا می کنم واقعاً حکمت کار های خدا رو ما نمی تونیم بفهمیم ها مثلاً وقتی یه بزرگسالی مریض میشه هر کس یه حدسی می زنه یکی میگه بی احتیاطی کرده یکی میگه تقاص گناهانشه و خلاصه هر کس جواب و علتی برای بیماری طرف میاره ولی بچه ها که مریض میشن هیچ کس هیچ توضیح قانع کننده ای نداره که چی شد که این طوری شد.
  امیدوارم هر چه زودتر خوبِ خوبِ خوب بشه.
  راستی این بیماری ها ادامه همون سرماخوردگی قبلی هستند؟

  • پریسا می‌گوید:

   سلام دوست من. جدی دوست های شما از توضیح دادن های من سر در آوردن؟ آخ جون! از اون آخ جون های آخ جون! خخخ!
   خوشحالم که کارگشا بود. جدی میگم انتظار نداشتم از خودم. کاش باز از این مدل ها گیرم بیاد!
   از کار خدا فقط خودش سر در میاره. من که بلد نیستم. من فقط این بچه رو می بینم و اینکه چه قدر دوستش دارم. حس می کنم1جور هایی ادامه خودمه البته بدون اشتباه های وحشتناک من. گاهی هم یعنی بیشتر زمان ها دلواپسش میشم. آخه همه و همه بدون استثنا میگن خیلی شبیه منه. از قیافه و قواره تا رفتار و مدلش. وایی الان به شدت می ترسم براش. دلواپسم که نکنه1چیز های نبایدش هم به من رفته باشه! این شده کابوسم البته پیش از شدت گرفتن بیماریش کابوسم بود و الان فعلا جز درمونش دیگه خیالم به هیچ چیز نیست. خیالم نیست چی ازم گرفته باشه. فقط این بچه دوباره بخنده. باز توی دنیای خدا بچرخه و زندگی کنه و بلند شه بیاد منو تا سر حد پاشیدن از شدت خستگی اذیت کنه. وای خدای من تو خیلی مهربونی میشه دیگه ادامه ندی؟ دیگه بسه میشه متوقفش کنی؟ لطفا!
   ببخشید دست خودم نیست معذرت.
   بله این ادامه همون بیماریه. اولش اون شکلی شروع شد و بعدش این مدلی ظاهر شد و همچنان ادامه پیدا کرد تا رسید به اینجا و تا2شب پیش هم داشت هر لحظه شدید تر می شد. الان ظاهرا متوقف مونده البته به یاری خدا و همت دارو های مدل به مدل که قطعشون نمی کنن. کاش دیگه این آتیش فروکش کنه! خدایا ازت تقاضا می کنم.
   ممنونم از دعایی که بهش فرستادید. ممنونم که هستید.
   ایام به کام.

 5. رضا می‌گوید:

  سلام شرمنده که نتونستم درست توضیح بدم میرم ببینم روی اس4 چه جوریه بعد میام ولی فکر کنم اکسرشون یعنی گوزینها یکی باشه چون گوشی های سام سُنگ زیاد باهم دیگه فرقی ندارن باز میرم و میام بازم شرمنده که نتونستم توضیح بدم

  امید وارم جیگیلگ شما بزودی یه زود خوبه خوب بشه امید وارم

  • پریسا می‌گوید:

   سلام رضا. سخت نگیر رضا تو بد توضیح ندادی من زیاد متمرکز نیستم. وای رضا اینترنت اینترنت اینترنتم تموم شده از بس بی تمرکزم نتونستم تمدیدش کنم. پس ایراد از توضیح تو نیست ایراد از حواس خودمه که پرته.
   جیگیلک من. نمی دونی چه دوستش دارم. ممنونم که واسش دعا می کنی. این بچه تنها نقطه سفید توی این جهانه به نگاه من. تو پاک تری از من کاش خدا این امیدواریت رو بشنوه و1آمین بهش بده تا این کابوس تموم بشه.
   ممنونم که هستی.
   کامیاب باشی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ معادله ی امنیتی را در کادر بنویسید. *