1خورده هنر. بافت آباژور

سلام به همگی.
بچه ها شنبه دوباره اومد. چی بگم اومد دیگه! به نظرم این چی بگم1000فحش داشت داخلش. دلم واسه شنبه سوخت. خخخ!
بیخیال عوضش تلافی می کنه مطمئنم.
خوب، بریم سراغ آباژور.
اول21دونه می فرستیم داخل نخ و بعدش3تا رو مشترک می گیریم. یعنی3تا کنار هم. یعنی الان3تا توی نخمون لمس میشه. پس شد1دایره که از24دونه درست شده و3تا مشترک داخل نخ کنار هم داریم.
دور اول که روی این دایره بافته میشه بافت7-3هست. بچه ها اجازه بدید دیگه جزئیات بافت این دور ها رو توضیح ندم چون دفعه های پیش گفتم و الان تکراری میشه. ولی اگر گفتن لازم داشت بگید که مثل دفعات پیش طولش بدم. من هم که مرده پرحرفی! خخخ!
پس دور اول بافت7-3یعنی الان3تا توی نخ داریم4تا می فرستیم توی نخ و چهارمی مشترک و3تا پایه از زیر و حالا4تا توی نخ داریم3تا می فرستیم داخل نخ و سومی مشترک و3تا پایه و و و و و و و و و…
دور بعدی بافت8-4هست. یعنی بگم آیا؟ که اولین گل4تا توی نخ داریم پس4تا دیگه می فرستیم داخل نخ و چهارمی مشترک و4تا پایه و حالا5تا توی نخ داریم پس3تا می فرستیم داخل نخ و سومی مشترک و4تا پایه و و و و و و؟ خدایا شفام بده به خاطر این ها!
حالا می رسیم به جای خوشمزهش که با تنبلی های من بسیااار جور در میاد. من اینجا میشینم چرت می زنم شما ها باید7دور بافت6-2ببافید. آخ جون. خخخ!
هان! چی شد! کی بود! تموم شد؟ چه زود تازه داشتم خواب می دیدم1انبار جدید آب زرشک کشف کردم حیف شد!
خوب بعد از7دور بافت6-2حالا1دور هم5-1میریم.
بافت5-1که تموم شد، 1دور هم7-2می بافیم.
بعدش1دور5-1 5-2می بافیم. بچه ها جز اون6-1بقیه دور ها همه1دور هستن.
حالا دوباره1دور5-1می بافیم.
حالا بافته خودمون رو لمس می کنیم ببینیم چی داریم. 1ستون بلند که1کاسه روی سرش داره.
کاسه بالای ستونمون رو با کف دست پشت و رو می کنیم. یعنی فشارش میدیم تا سر پهن و گشادش به طرف پایین بشه یعنی به شکلی در بیاد که انگار روی ستون سر و ته گذاشتیمش.
حالا چی داریم؟ 1چیزی شبیه قله کوه روی1ستون.
درست روی نوک این قله، یعنی درست بالای سوراخ دایره شکلی که روی نوک بافتمون، روی نوک این ستون و این قله هست، 1دور4-1می بافیم. بعدش تمیز دوزی و بریدن نخ های اضافی و تمام.
چیه خوب تموم شد دیگه دنبال چی می گردید الان؟ برید روشنش کنید لامپش هم رنگی باشه فضا رمانتیک بشه.
تا بافت بعدی، من در رفتم.
ایام همگی به کام.

۱ نفر این پست را پسندید.

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

10 دیدگاه دربارهٔ «1خورده هنر. بافت آباژور»

 1. یکی می‌گوید:

  هی ایندفه زدی بنظم. بازم بزن. راسی اجیگیلکت بیخبرمون نذار الان چجوریاس? پریسا این حساب نیس بیا یچیز بزن اینجا بینم چجوریایی

  • پریسا می‌گوید:

   سلام یکی. از دست تو! من که کارخونه تولید محتوا نیستم هر لحظه ازم پست جدید می خوایی آخه! جیگیلک من از بیمارستان مرخص شده ولی هنوز اجازه ندادن بره مدرسه. توی خونه در قرنتینه هست. دکتر هاش میگن زیاد مواظبش باشید. داشتید از دستش می دادید. خدا دوباره بهتون پسش داد. یکی! از تصورش گریهم می گیره. این قدر شدید که می خوام خفه بشم. الان می تونه سر به سر من بذاره و بخنده ولی باید خیلی مواظب باشیم خستهش نکنیم. یکی من خیلی دوستش دارم. کاش دیگه هرگز این بچه اذیت نشه!
   ممنونم که هستی. هم اینجا هم توی ایمیل ها. ایمیل هات کمک می کردن وسط اون لحظه های سنگین و بعدش کلی بتونم سبک تر بشم. می دونی؟ اصلا بهت نمیاد. به خدا جدی میگم نمی تونم تصورت کنم. خخخ!
   ممنونم ازت یکی!
   ایام به کامت.

 2. پریسیما می‌گوید:

  ماماااان نمیتونم بلدش نیستم خیلی سخته پریسا.
  مرسی هنرمند.

  • پریسا می‌گوید:

   به جان خودم سخت نیست پری سیما فقط پدر آدم درمیاد همین. خخخ! شروع کن بباف من تماشات می کنم اینقدر خوبه! وایی بچه ها با اجازه من فرار کنم خخخ آخری رو جای دیگه بگم. یوهووو من در رفتم.

 3. حسین آگاهی می‌گوید:

  سلام.
  وااااااااااای چه سخت بود ها!
  ولی خب اینا که پست نیستند یعنی پست هستند ولی کم هستند و باید شما زود زود زود زوووووووووووود بنویسید.

  • پریسا می‌گوید:

   سلام دوست من. یعنی این آتیش ها رو من از داخل مشت یکی می بینم و بس. یکی اگر1زمانی1جای تقدیر من دستم بهت برسه تلافی می کنم مطمئن باش.

 4. یکی می‌گوید:

  هی پریسا ولنتاینت مبارک. یادم نمیری شک نکن

  • پریسا می‌گوید:

   سلام یکی! راستش می دونستم اینجا به این سادگی فراموشت نمیشه ولی واقعا تصور نداشتم دیشب خودم توی خاطرت باشم. منظورم تبریک دیروزه. غافلگیریه قشنگی بود یکی. ممنونم! ممنونم که هستی یکی!
   اگر می دونستم اینجا تبریک دارم می اومدم و حتما جواب می دادم ولی… معذرت می خوام. حالا هرچند دیر شده ولی من هم بهت تبریک میگم. کاش هر روز واسه تو روز عشق و محبت باشه!
   شاد باشی تا همیشه.

 5. رضا می‌گوید:

  سلاااام خخخخ
  آباژر هم مگه بافتنی هست!
  خخخخخ خیلی قشنگ بود خخخخخخخ
  رمظ پست بقلی چیه خانوم پریسا؟

  • پریسا می‌گوید:

   سلام رضا. اینجا هر چیزی که من دلم بخواد شدنی باشه شدنی میشه. آباژور هم بافتنی میشه. آب زرشک هم دارای خاصیت های بخور و نگو میشه. وسط وان حموم هم درخت در میاد. به جان ابلیس تمام این ها اینجا شدنیه. خخخ.
   رمز پست بغلی معماست. نگرد نیست. باز هم خخخ!
   شاد باشی و کامیاب از حال تا همیشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ معادله ی امنیتی را در کادر بنویسید. *