1خورده هنر. بافت پارچ بخش دوم.

سلام به همگی. شکلک یواشکی پست تأخیری می زنم در میرم.
به جان خودم اون هفته نمی دونم چی شد که توی زمان بندی اشتباه کردم این نیومد الان دارم می ذارمش. ببین یکی اگر بلایی سرم بیاری پارچ اینجا تا ابد بدون دسته باقی می مونه. شکلک نمی دونم چی.
بیخیال بریم واسه این پارچه دسته بزنیم.
واسه زدن دسته، هر2تا سر نخ که باهاش تنه پارچ رو بافتیم رو اون قدر از داخل دونه ها رد می کنیم و تاب میدیم تا درست رو به روی نوک پارچمون به هم برسن و هیچ دونه ای بینشون نباشه. بعد این2تا نخ رو به هم گره می زنیم. محکم بابا محکم تر. خوب بسه زیاد نکشید بابا پاره شد!
خلاصه مطلب اینکه کور می کنیم به همون مدل کور کردن قبلی.
حالا2تا نخ داریم که بینشون دونه نیست و جهت هاشون هم یکیه.
این2تا نخ رو با هم می گیریم توی دستمون و9تا دونه مثل دونه های تسبیح پشت سر هم می فرستیم توی جفتشون. یعنی9تا مشترک هم جهت نه خلاف جهت. یعنی نخ ها رو در1جهت از داخل9تا دونه پشت سر هم رد می کنیم.
بعد از این، با نوک انگشت محل اتصال دسته نیمه تمام به تنه رو یعنی جایی که دسته ازش شروع شده، یعنی محل برخورد این خط9تایی به تنه رو پیدا می کنیم و با سر انگشت از روی تنه پارچمون راست می کشیم و میاییم پایین تا برسیم به دونه زیری از گل7-2که پایین تنه پارچ بافته بودیم.
دسته پارچ ما از لبه پارچ یعنی از دور5-1شروع شده و به دونه های زیری گل مقابلش از بافت7-2ختم میشه.
حالا که دونه مورد نظر زیر دستمونه، یکی از2تا نخ رو از داخل دونه مورد نظر رد می کنیم و بعد نخ ها رو سفت گره می زنیم. بعدش هم تمیز دوزی می کنیم و نخ های اضافی رو می بریم.
توضیح اینکه گره باید حتما پشت دسته بین تنه و دسته باشه تا از بیرون دیده نشه یا کمتر دیده بشه.
درضمن، با سیم مخصوص هم میشه دسته بزنیم که در اون صورت باید با دمباریک سیم ها رو آخر کار پشت دونه ها بپیچیم و با همون دمباریک هم قطعشون کنیم ولی به هر صورت تمیز کاری و محکم کاری فراموشمون نشه.
حالا1چیزی بگم؟ من زمانی که دسته رو به اون دونه زیری از بافت7-2وصل می کنم2تا نخ رو از2جهت مخالف می فرستم داخل دونه ها و تا زورم می رسه می کشم و اون داستان1نخ از داخل1دونه رد کنم و گره بزنم رو انجامش نمیدم. شکلک تقلب.
خوب این هم از این.
پارچه حاضره. بریم داخلش آب زرشک بریزیم بذاریمش توی بخش های پنهان یخچال بعد که تنها شدیم خودمون تنها تنها بخوریم و حالش رو ببریم. شکلک بدجنسی بی انتها.
هیچی دیگه تموم شد. بذار دوباره زمان بندیش رو دقیق چک کنم که این دفعه خیتی بالا نیاد.
راستی، زندگی محشره. حتی اگر ایام چندان هم به کام نباشه.
ایام همگی به کام.

2 نفر این پست را پسندیدند.

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

18 دیدگاه دربارهٔ «1خورده هنر. بافت پارچ بخش دوم.»

 1. رضا می‌گوید:

  سلااااام خوبید؟
  میرم تا ببافم عدامش رو یعنی براش دسته بزارم ولی اگه کامل بشه خیلی قشنگ میشه
  چرااااا دیرگذاشتید پست رو هاااااااا! شکلک شوخی خخخخخ
  من منتظر پست های بعدی شما هستم هااااااااااا دیگه دیر نزارید خخخ
  بقول آقای خادمی لذت ببرید از زندگی ف

  • پریسا می‌گوید:

   سلام رضا. شکلک تعجب بسیاااار زیاد. رضا به جان خودم من این کامنتت رو جواب داده بودم اگر بدونی به چه دردسری هم اومدم زدم تا ثبت شد و بعدش دیگه کامنت های پست بعدی رو نتونستم جواب بدم! پس جوابه کو! شکلک4تا شاخ روی سرم اومد بالا خورد به سقف!

 2. یکی می‌گوید:

  هی چیکار میکنی من اومدم کامنت رضا اینجا ج داشت الان نیس ک چجوری اینجوریه?

  • رضا می‌گوید:

   سلام کجا پرید من میخامش! کوووش!

   • پریسا می‌گوید:

    این هم از جواب یکی که2بار دارم می فرستم بره سر جاش ولی میره زیر کامنت رضا! خدایااا چرا اینجا این شکلیه! من نمی دونم باید این کامنته بره سر جاش شده تا صبح حذف می کنم دوباره می فرستم! رضا شلوغ نکن دوباره جواب دادم البته شبیه امروز صبحی نیستش یادم رفت اون زمان چی نوشته بودم در جوابت بیخیال شو همین رو فعلا نگهش دار.
    ایام به کامت.

  • پریسا می‌گوید:

   سلام یکی. باور کن نمی دونم. من از صبح که سیستم رو خاموش کردم اصلا خونه نبودم. الان اومدم سیستم رو زدم دیدم دستم می رسه پریدم جواب ها رو بدم الان می بینم جوابه نیست! اون از دیشب و دیروز که راهم نمی داد و به جای ثبت پاسخ کامنت ها کادر جستجو برام باز می کرد این هم الان. بیخیال غافلگیری های بی ضرر تفریحن. چی بگم دیگه!

 3. رضا می‌گوید:

  سلاام خوبید خانوم پریسا
  پست جدید میخااااام کووووووش!
  بزنید یه پست جدید من میخاااام زوووووووود !خخخخخخخخ!

  • پریسا می‌گوید:

   سلام رضا خوبی؟ پست جدید هنوز ندارم بذار جوهر این قدیمی ها باد بخوره خشک بشه جدید هم می زنم. بگم چی نشی یکی که این بنده خدا رو هم هوایی کردی!

 4. رضا می‌گوید:

  سلام کوووووووووووووووووووووووووووووووش!
  من پست جدید میخام! زوووووووووووود!

 5. رضا می‌گوید:

  من پست میخوااااااااااااااااااااااااااام!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ معادله ی امنیتی را در کادر بنویسید. *