چگونگی تجهیز به مرورگر فایرفاکس و افزونه وبویسوم.

سلام به همگی.
به جان خودم این دفعه دیگه هیچی نمی پرسم صاف می پرم وسط اصل مطلب.
مرورگر فایر فاکس و افزونه وبویسوم.
با کد های امنیتی که همه آشنا هستیم. این مزاحم های دردسر ساز که متاسفانه خیلی جا ها هستن و یقهمون رو می گیرن و پیش میاد که فقط به خاطر این کد ها نیازمند کمک1بینا میشیم که من اصلا خوشم نمیاد و احتمالا شما هم همینطور.
از اونجایی که اکثر در ها کلید دارن این مشکل هم بدون راه حل نیست و جوابش در مشت افزونه وبویسومه. افزونه ای که روی مرورگر فایر فاکس نصب میشه و علاوه بر قابلیت های زیادی که داره و من ازشون چیزی نمی دونم و سر در نمیارم، این قابلیت رو داره که به ما کمک می کنه از کد های امنیتی رد بشیم.
مواد لازم:
اینترنت با سرعت کافی.
مرورگر اینترنتی. مثلا اینترنت اکسپلورر.
حوصله به مقدار لازم.
طرز تجهیز:
اول میریم که فایر فاکس رو دانلود کنیم. آخرین و جدید ترین ورژن فایر فاکس که تا این لحظه به دست من رسیده رو از:
اینجا
بگیرید.
این از این.
خوب، چرا فایل رو گرفتید توی دستتون تماشام می کنید؟ خوب نصبش کنید دیگه!
بعد از نصب فایر فاکس حالا ما2تا مرورگر اینترنتی داریم. یکی اینترنت اکسپلورر و یکی فایر فاکس که با هر2می تونیم وارد اینترنت بشیم.
تا اینجاش فایر فاکس کار بزرگی برامون نکرد و با اینترنت اکسپلورر فرقی نمی کنه. فرق از اینجا شروع میشه. از افزونه وبویسوم که روی فایر فاکس نصب میشه ولی روی اینترنت اکسپلورر جواب نمیده. برای اینکه بتونیم به این افزونه دسترسی پیدا کنیم و ازش استفاده کنیم باید به خاطر بیاریم که آدمیزاد1موجود اجتماعیه. یعنی نیاز به کمک داریم. یعنی یکی که عضو سایت وبویسوم هست و داره از این افزونه استفاده می کنه باید برامون دعوتنامه بفرسته تا بتونیم عضو بشیم. مثلا من به عنوان کسی که عضو سایت هستم و از این افزونه استفاده می کنم می تونم بقیه رو دعوت به عضویت کنم و1جور هایی معرفشون باشم.
توضیح کامل تر اینکه، ما2تا راه داریم. یکی اینکه با رفتن به سایت وبویسوم و پر کردن فرم درخواست، از اعضا درخواست کنیم تا یکی از افراد عضو سایت دعوتمون رو به عهده بگیره و برامون دعوتنامه بفرسته تا بتونیم کد مربوطه رو بگیریم. ترتیب کار به این صورته:
باید به سایت
webvisum.com
بریم، با جهتنمای پایین بخش اینویتِیشن رو پیدا کنیم و واردش بشیم، با h به هدینگ اینویتِیشِن بریم و با جهتنمای پایین به Request an invitationبرسیم و اینتر بزنیم، بعد با h به هدینگ مربوطه بریم و بخش های مربوط به نام و ایمیل خودمون رو پر کنیم و در ادیت باکس بعدی درخواست بذاریم. این درخواست باید شامل این باشه که ما از اعضای این سایت، یعنی افرادی که کد افزونه رو گرفتن و مجاز به استفاده هستن می خواییم که برامون دعوتنامه بفرستن و کمک کنن که عضو بشیم. بعد از این با جهتنما میریم پایین و روی کلید
submit comment
اینتر می زنیم و منتظر ایمیل میشیم تا کی بیاد.
این از راه اول.
راه دوم این که کسیکه عضو سایت هست دعوتمون کنه و کد رو با کمک دعوتنامهش بگیریم. یعنی مثلا من ایمیل شما رو بگیرم و در بخش مربوطه بنویسم و بفرستم و برای شما1ایمیل حاوی کد وبویسوم بیاد.
به نظر خودم دومی آسون تره.
خوب، به هر کدوم از این2طریق که عمل کنیم، آخرش می رسیم به1ایمیل. ایمیلی که واسهمون میاد حاوی1کد و1لینک هست. این کد کلید ماست. کد رو باید کپی کنیم، بعد روی لینکی که توی ایمیل هست اینتر بزنیم. وارد بخش ساخت حساب کاربری میشیم. بعد از پر کردن ادیت باکس های داخل فرم، به بخشی می رسیم که مربوط به اینویتِیشِن کد هست و باید کدی رو که کپی کردیم پیست کنیم داخلش. ولی قبلش حتما دقت کنید چون معمولا کد خود به خود داخل این ادیت باکس وجود داره و لازم نیست ما دستکاریش کنیم و بعد از پر کردن فرم فقط تعیید می خواد.
تبصره:
گاهی، البته فقط گاهی ممکنه پیش بیاد که لینک داخل ایمیل کار نکنه. در این صورت، کد رو کپی می کنیم، وارد سایت وبویسوم میشیم، به بخش ساخت حساب میریم، ادیت باکس های مربوطه رو پر می کنیم، به بخش مربوط به کد میریم، و این بار چون به صورت دستی به بخش ساخت حساب اومدیم دیگه کد ما اونجا نیست و حتما باید کدی که کپی کردیم رو داخل ادیت باکس مربوطه پیست کنیم. بعد تعیید و تمام.
خوب، این از این.
حالاما1حساب کاربری توی وبویسوم داریم و باید منتظر تعییدش باشیم. مثل هر حساب کاربری دیگه ای که می سازیم، این حساب هم1ایمیل تعیید داره که برامون میاد و بعد از ساختن حساب و تکمیلش باید منتظر بشیم تا ایمیل تعیید برامون بیاد.
مثل تمام حساب ها، به میل باکس خودمون میریم و ایمیل جدیدی که برامون اومده رو باز می کنیم و لینک تعیید رو می زنیم. و طبق معمول اگر ایمیل رو پیدا نکردیم برای اطمینان به اسپم هم سر می زنیم.
خوب، این از حساب ما.
برای تکمیل کار، با کمک مرورگر فایر فاکس دوباره به سایت وبویسوم میریم، لینک دانلود رو
با جهتنمای پایین یا با هرچی راحتیم پیدا کرده و اینتر می زنیم، در کادری که باز
میشه اینستال رو یا با تب و یا با کلید های alt+i پیدا می کنیم و اینتر یا اسپیس، ترجیحا اسپیس می زنیم، و به این ترتیب اینستال فایل رو انجام میدیم، بعدش روی پیغام ری استارت فایر فاکس که برامون میاد با زدن کلید های alt+r ristart now رو پیدا کرده و باز هم اینتر یا اسپیس، ترجیحا اسپیس می زنیم، بعد منتظر میشیم چون فایر فاکس1بار بسته و دوباره باز میشه. صبر می کنیم تا ری استارتِ فایر فاکس انجام بشه و ازمون یوزر و پسورد بخواد.
ما در بخش ساخت حساب کاربری برای خودمون1حساب ساخته بودیم. همونجایی که کد تعیید داشت. حتما خاطرتون هست. یوزر و پسورد خودمون رو در بخش های مربوطه وارد می کنیم، اگر دلمون بخواد بخش به خاطر سپردن مشخصات رو که با تب بهش می رسیم چک می زنیم که هر بار مجبور به نوشتن یوزر و پسورد نباشیم، البته معمولا خودش چک هست و اگر بخواییم در این حالت بمونه کاری بهش نداریم، بعد با کلید تب روی دکمه تعیید میریم، اینتر می زنیم و منتظر میشیم تا پیغامی بشنویم که میگه:
you are logged to webvisum
من املای انگلیسیم به شدت ضعیفه. معذرت می خوام از همه.
درضمن، این2تا نکته هم مهمه لطفا دقت کنید.
تا جایی که من می دونم:
اولا حتما برای انجام این مراحل، یعنی پیدا کردن لینک دانلود به بعد باید با مرورگر فایر فاکس وارد سایت وبویسوم بشیم وگرنه لینک دانلود برامون نمیاد.
دوما بهتره باتِن هارو با اسپیس تعیید کنیم. یعنی جا هایی رو که گفتم با اینتر یا اسپیس و ترجیحا اسپیس، اسپیس رو انتخاب کنیم.
خوب، کار تجهیز مرورگر فایر فاکس ما به افزونه وبویسوم تموم شد. از این به بعد، در صفحاتی که دارای کد امنیتی هستن، برای رد شدن از این کد ها توی صفحه مورد نظر یا روی ادیت باکسی که جای نوشتن کد مربوطه هست، با زدن کلید های alt+control+6 و شنیدن پیغام وبویسوم منتظر باشیم تا پیام دوم رو مبنی بر این که کد در کلیپ بُرد کپی شده بشنویم. بعد به ادیت باکس خالی میریم و کد رو اونجا پیست می کنیم.
دیگه تموم شد. عزیزان فایر فاکس و افزونه وبویسوم شما آماده هست می تونید برید و حالش رو ببرید. ترافیک اینترنتیتون رو خودتون بخرید، در وب های بلاگ اسکای و دیگه نمی دونم کجا کامنت بذارید، اسکایپ آیدی برای خودتون بسازید، و آخرش اگر زمان و حوصله داشتید به آنسویشب هم سر بزنید و از لج کد امنیتی هم شده ازش رد بشید و هرچی دل شادتون می خواد بگید.
من نمی دونم چقدرش رو درست گفتم. از آگاه تر ها می خوام تشریف بیارن اشتباهاتم رو درست کنن تا هم من یاد بگیرم و هم بقیه گمراه نَشَن.
ایام همگی تا همیشه ایام، به کام.
دیدگاه های پیشین: (8)
معمار
جمعه 20 تیر 1393 ساعت 21:59
یه دوست مجازی دارم به نام زهرا که رشته اش کامپیوتره بهش دو ماهه قبل گفتم بیا این مشکل کد امنیتی وبلاگ منو حل کن. هر مخاطبی که میومد نظر بذاره بلاگ اسکای میزارتش سر کار و بهش می گفت کد اشتباهه…!

اونم به یه برنامه نویس گفت و اونم چندین و چند قالب طراحی کرد اما مشکل حل نشد که نشد…

حتی بهش گفتم بیا از تو قالب کدهای کپ چا رو بردار تا اصلا دیگه کد نخاد از ملت … اونم نشد!

آخرش زهرا گفت اگر مخاطب مخاطب باشه اونقدر کد رو وارد می کنه تا نظرش ثبت بشه!

حالا دارم می بینم شماها چقدر زیبا این مشکل رو برای خودتون حل کردین واقعا دمتون گرم…آخرشین بخدا!

پاسخ:
خوب دیگه ما اینیم!
این که چیزی نیست. ما مشکلاتی رو واسه خودمون حل کردیم که خود خدا هم هنوز داره تعجب می کنه. هنوز مونده شما جماعت نابینا رو بشناسید.
پاینده باشید.
فاطمه
دوشنبه 23 تیر 1393 ساعت 19:53
سلام
من قبلاً با این افزونه آشنا شدم.
ولی اومدم از شما تشکر کنم.
ایام به کام.
پاینده باشید.

پاسخ:
سلام فاطمه عزیز.
خوشحالم که اومدی عزیز و امیدوارم بقیه بچه های ما هم با این افزونه آشنا بشن و کاش گفته های ناقص و پر از ایراد من بتونه1کوچولو کمکشون کنه. ممنونم از حضورت.
بهاری باشی.
زهره
دوشنبه 23 تیر 1393 ساعت 21:22
وای خدا, اینقدر نوشتم که دیوونه شدم دیگه و ثبت نشد کاش این دفعه بشه خیلی ممنونتم دوست گلم

پاسخ:
واااآاااآااای آخجوووووووووون! ثبت شد زهره جونم آخجون آخجون آخجون آخجون آخجوووووووووووووووون به خدا خیلی زیاد خیلی زیاد خیلی زیاد خوشحالم الان در حال ذوق کردنم در حد سکته.

***
***
***

یک عالمه ستاره های رنگی پاشیده توی هوا از خوشحالی. شکل که نمی تونم بکشم باید توضیحش بدم دیگه.
تبریک میگم عزیز جان. به خدا انگار خودم واسه اولین دفعه دارم انجامش میدم. اینقدر خوشحالم که نمی دونم چی بگم. باور می کنی خودم هم دفعه های اول همین طوری باهاش کلنجار می رفتم تا یاد گرفتم؟
صبر کن دستت همچین تند بشه که خودت تعجب کنی.
خیلی خوشحالم دوست من. باز هم این طرف ها بیا. من و همه آنسویشبی ها خوشحال میشیم از دیدنت.
ایام به کامت از حالا تا همیشه.
عمو حسین
چهارشنبه 25 تیر 1393 ساعت 01:08
سلام بر شما. مایلم بدانم دوستمون معمار نابینا هستند یا بینا. اسم واقعیشون چیه؟ ظاهرا باید سارا باشه درسته؟

پاسخ:
سلام عمو جان.
جناب معمار بینا هستن. اسم واقعیشون رو نمی دونم عمو جون ولی ایشون آقا هستن. من هم لحظه اول از روی اسم وبلاگشون خیال کردم اسمشون ساراست ولی وقتی رفتم توی وبشون ماجرا اومد دستم. توی بخش پیوند های همینجا وب ایشون هست. به نام در و دیوار.
جدی هر بار که کامنت شما رو می بینم هوس می کنم از خوشی1بار بپرم هوا توی هوا3تا کف و جیغ بزنم تا برسم پایین.
ایام به کام.
Sepanta
چهارشنبه 25 تیر 1393 ساعت 12:04
این مشکل کد امنیتی رو حتی منم دارما !! وقتی با موبایل میام وبلاگت و میخوام نظر بذارم ؛ هی اذیت میکنه و میگه کد اشتبایه !! آخر سر اینقد وارد میکنم تا از رو بره !!! فقط وقتی با کامپیوتر میام مشکل ندارم .
این افزونه روی مرورگر کروم کار نمیکنه ؟؟

پاسخ:
از دست این کد های مزاحم! برای مبایل باید تحقیق کنم ببینم راهی داره یا نه. روی کروم نه جواب نمیده. فقط فایر فاکس. کاش روی باقی مرور گر ها هم جواب می داد ولی نمیده و فعلا همین محدودش هم واسه یکی مثل من کلی کمکه.
شاد باشید.
sepanta
سه‌شنبه 31 تیر 1393 ساعت 02:47
آخه رو موبایل کروم دارم، نمیدونم فایرفاکس نسخه موبایل چه جوریه و آیاکارش خوب هست یانه ؟ مرسی پریساجان

پاسخ:
فایر فاکس مبایل رو من متاسفانه هنوز نمی شناسم. راستش تازه به گوشی اندروید که می تونه به فایر فاکس مجهز بشه مجهز شدم. همین امروز شروع کردم به تمرین با صفحه لمسی و صاف یکی از این گوشی ها. پدرم در اومد. مجسم کنید آشنا قیافهم رو که بدون دیدن دارم زور می زنم روی1صفحه مانیتور فسقلی کاملا صاف کلید هایی رو که شما می بینید پیدا کنم و…
وااااایییییی!
کمی که راه بی افتم باید فایر فاکس مبایل رو امتحان کنم و درضمن راجع به افزونه وبویسوم هم تحقیق کنم که روی فایر فاکس مبایل هم جواب میده یا نه. تا جایی که من شنیدم کروم مرور گر خوبیه. اگر باهاش راحتید از دستش ندید.
ایام به کام.
Sepanta
دوشنبه 13 مرداد 1393 ساعت 20:45
کروم که عالیه . به روایتی بهترین و سریع ترین مرورگر اینترنته .
گوشی لمسی گرفتی !!! مبارک باشه . من تا حالا به این فکر نکرده بودم که نابیناها چطور باید با این گوشی ها کار کنن . راست میگی ؛ آخه از همه صفحشون میشه استفاده کرد و تو هر گوشه ای از صفحه چیزی برای کلیک کردن هست !!! امیدوارم زودتر بهش مسلط بشی . کاش مدلی میگرفتی که صفحش یه کم بزرگتر باشه . مثلا تا 5 اینچ .
خوبیه گوشی های کیبرد دار این بود که خیلی سریع میشد با کارکرد هر کلید آشنا شد . ولی تاچ اینجوری نیست !!

پاسخ:
از کروم تعریف زیاد شنیدم ولی هیچی هیچی ازش نمی دونم و اصلا نمی دونم این مرور گر به قول خودمون نابینایی هست یا نه. یعنی با صفحه خوان های ما هماهنگی داره یا نه. تاچ. با دردسر های همراهش. چاره ای نیست. گوشی های کیبوردی که به کار ما میان دیگه دارن منقرض میشن و ما هم بخواییم یا نخواییم باید با تاچ هماهنگ بشیم. کاش من بتونم زود تر باهاش کنار بیام چون با گوشی های کیبوردی زیادی راحت بودم.
محمود
سه‌شنبه 25 آذر 1393 ساعت 13:47
سلام. هرچی هم که شما نابیناها آدمهای زیرکی باشین، خدایی که خالق شماست تعجب نمیکنه، استغفرُ اللَه.
وب جالبی دارین.

پاسخ:
سلام.
قربون خالق برم که ناظر هست و البته یاری رسان و صد البته مشوق.
ما اینیم دیگه.
ممنونم به خاطر حضورتون.
ایام به کام.

۱ نفر این پست را پسندید.

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ معادله ی امنیتی را در کادر بنویسید. *