تعادل همیشه مثبته

دوستان سلام. غیبت تقریبا دو هفته ایمرو انشا اللاه به بزرگواری خودتون می بخشید. راستش در گوشه ای از بهشت گرفتار شده بودم که امکان آپدیت کردن اینجا برام فراهم نبود.
تعجب نکنید. در گوشه ای از بهشت هم میشه گرفتار شد. این دو بخش جمله با هم نامتناسب هستن می دونم. حالا من توضیح میدم و قضاوت با شما.
جایی که بودم واقعا گوشه ای از بهشت بود. در دل طبیعت و سکوت و باد و مه و شبنم و ابر هایی که من درست در وسطشون تاب می خوردم. در ارتفاعات کوهستانی بودم و جای همه شما واقعا خالی! و گفتم گرفتار چون بارون های شدید در وسط تابستون غافلگیرم کرد و راه برگشت رو بست و در نتیجه من اون بالا گیر کردم. و همون طور که همه می دونیم حتی خود بهشت هم اگر به جبر باشه زندانه.
تمام این مقدمه چینی برای این بود که بگم ببخشید دیر کردم. بگذریم.
از خدا می خوام با گذر ایام آرام و روان پیش برید و نه جلوتر باشید و نه خدای ناکرده عقبتر. چون به نظر من جفتش دردسر میشه. شاید من اشتباه می کنم ولی همیشه تعادل رو ترجیح میدم. البته در بسیاری موارد متاسفانه رعایت این اصل رو نمی کنم ولی در نظریاتم طرفدارش هستم.
پس آرام با گذر ایام پیش بریم و هرگز فراموش نکنیم که زمان خواهی نخواهی می گذره و منتظر ما نمیشه. اگر کند بریم ازش جا می مونیم و اگر بخوایم ازش جلو بزنیم و تند بریم یا زمین می خوریم یا گم میشیم و به بنبست می رسیم.
عزیزی در ضمن توصیه هاش همیشه بهم می گفت هر چیزی که ما منتظرش هستیم چه مثبت و چه منفی بلاخره در زمان خودش می رسه و ما باهاش رو به رو میشیم. و هنر اینه که پیش از رسیدنش اگر منفی هست برای رو به رو شدن باهاش هرچی آمادهتر باشیم و اگر مثبته صبر و تحمل داشته باشیم تا برسه و همراه با حفظ تحمل برای بهره بردن هرچه بیشتر از این مثبت آماده بشیم.
اون عزیز درست می گفت و من امیدوارم که بتونم در زندگی خودم به این توصیهش عمل کنم چون بار ها دیدم که چقدر در مراحل مختلف زندگی و در رویارویی با منفی ها و مثبت های زندگی به درد می خوره.
پراکنده گفتم و ازتون معذرت می خوام. خواستم مختصر و مفید بگم که البته نه مختصر شد و نه مفید.
همیشه سربلند باشید.
دیدگاه های پیشین: (2)
وحید
سه‌شنبه 15 مرداد 1392 ساعت 13:54
سلام رسیدن به خیر از پست جدیدتون ممنونم حرفای شما کاملا درسته ما خیلی وقتا برای رسیدن به آرزوهامون عجله میکنیم و متأسفانه ناکام میمونیم میگن خدا همه چیز رو به وقتش برای انسانها محیا میکنه البته ما هم باید تلاش کنیم ولی عجول بودن باعث میشه که به اهدافمون نرسیم مسلما کسانی که صبورن و تحملشون زیاده موفقتر از اونایی هستن که میخوان از زمان جلو بزنن و زود به اون چیزی که میخوان برسن موفق باشید در پناه خدا.
http://aansooyeshab.blogsky.com
پاسخ:
سلام دوست عزیز. از این که جواب هارو همیشه دیر میدم از همه معذرت می خوام. بله دوست عزیز. هرچی که باید بگیریم سر موقعش بهمون داده میشه. البته این به این معنی نیست که تلاشرو بیخیال بشیم و فقط منتظر بمونیم. تلاش باید باشه ولی آهسته و پیوسته. نه خیلی کند و نه خیلی سریع. پستم هم امیدوارم رضایتتونرو هرچند نسبی جلب کرده باشه.
موفق باشید.
وحید
جمعه 18 مرداد 1392 ساعت 13:51
سلام من فقط میخواستم بگم کسانی که میگن شما دیر به دیر آپ میکنید اگه بیشتر به وبلاگتون سر میزدن میفهمیدن که این طور نیست موفق باشید خدا حافظتون باشه.
http://aansooyeshab.blogsky.com
پاسخ:
سلام دوست من.
اول این که پیغام شمارو گرفتمو معذرت می خوام که دارم اینجا جواب میدم چون اونجا بلد نبودم باید چجوری جواب بذارم. . دوست عزیز من مدت هاست به خاطر گرفتاری هایی که برام پیش اومده خیلی کم به اسکایپ میام. به شما اطمینان میدم که در اشتباه هستید. اتفاقا هر زمان که به اسکایپ سر می زنم اول روی اسم شما میرم تا ببینم هستید یا نه که می بینم نیستید و این فقط یک تصادفه. خیال هم نکن یادم رفته که یک گزارش کار بهم بدهکاری. دعا کن حالا حالاها توی اسکایپ نبینمت که ازت بخوام. شوخی کردم. مطمئنم که در حال تلاش هستی مثل خود من. ولی جدی من گزارش موفقیت های شمارو به شدت می خوام. این از اولیش.
دوم این که از شما بابت حسن نظرتون خیلی خیلی ممنونم. البته دوستان درست میگن و من باید بیشتر بجنبم. که هر بار یک چیزی میشه و من دیر می جنبم. امیدوارم سریعتر باشم.
سوم این که مثل همیشه ممنون از حضور شما دوست من و ممنون از حضور تمام افراد ساکتی که بی صدا میان و رد میشن.
چهارم این که موفق باشید.

اولین کسی باشید که این پست را میپسندد.

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ معادله ی امنیتی را در کادر بنویسید. *